FAQ

Po co mam brać udział w Waszej szkole.
Dobre pytanie. Najprościej jest odpowiedzieć na nie tak: otrzymasz bezcenną wiedzę od doświadczonych branżowych praktyków, nawiążesz liczne kontakty z ludźmi, którzy być może za parę lat sami będą szefami własnych firm oraz zwiększysz szansę na znalezienie pracy w branży gier.
Kiedy zaczyna się szkoła?
Szkoła zaczyna się w październiku 2013 roku.
Kiedy kończą się zajęcia?
Zajęcia kończą się w czerwcu 2014 roku.
Czy zajęcia są płatne?
Tak. Koszt miesięczny kształcenia w DF dla jednej osoby wynosi 650 pln netto. Opłaty za kurs będą przyjmowane co miesiąc (do 1-go każdego miesiąca). Istnieje możliwość otrzymania zniżki – w tym celu zapraszamy do skontaktowania się z nami.
Czy i jaki jest limit miejsc?
Planujemy zorganizować zajęcia dla minimalnie 20 osób. Nie przewidujemy możliwości tworzenia kursu dla bardzo dużej ilości osób (np. 100 osób). Kładziemy nacisk na możliwość rozmowy i kontaktu z wykładowcami. Im mniejsza grupa tym lepiej.
Chcę się zgłosić – co muszę złożyć i gdzie?
Po prostu wejdź na tę stronę i wypełnij zgłoszenie. Upewnij się czy spełniasz wszystkie warunki, które są tam podane. Wyślij zgłoszenie i czekaj na informację zwrotną. Nie musisz przynosić czy słać nam żadnych papierów czy dokumentów dodatkowych. Jeśli Cię przyjemiemy dostaniesz od nas powiadomienie mailem.
Czy będzie rozmowa kwalifikacyjna?
Nie przewidujemy na ten moment takiego elementu rekrutacji.
Kim są osoby prowadzące zajęcia?
Ponieważ stawiamy na „uczenie poprzez praktykę” to wykładowcami w DF są doświadczeni praktycy branżowi mający ogromną wiedzę oraz możliwość pochwalenia się dużymi projektami.
Czy można zrezygnować ze szkoły?
Tak ale płacić będziesz do końca. Na początku kursu każdy uczestnik podpisuje oświadczenie, że w przypadku zrezygnowania z kursu zobowiązuje się płacić do końca jego trwania ( przykład – rezygnujesz po pierwszym miesiącu musisz płacić przez 8 kolejnych miesięcy). Dlaczego? Ponieważ DF poniósł wydatki i podpisał umowy w wyniku których musi płacić pieniądze najemcy budynku, wykładowcom itd.
Jak będą wyglądał plan zajęć?
Zajęcia będą odbywały się w weekendy co dwa tygodnie. Dokładny plan zajęć znajdzie się w dziale Program (teraz możecie tam zobaczyć jak wyglądał program kursu w sezonie 2012-2013). Jedno spotkanie potrwa około ośmiu godzin. Każde zajęcia (chyba, że organizatorzy na prośbę kursantów zmienią to) rozpoczynać się będą o godzinie 9.00 rano.
Czy mogę opuścić jakieś zajęcia?
Tak. Nie prowadzimy zaliczeń za samą obecności czy udział w zajęciach. Nie ma Cię na kursie – Twoja strata.
Słyszałem, że w czasie trwania kursu będą mógł tworzyć grę?
Tak. Na początku kursu podzielimy wszystkich uczestników kursu na grupy i przydzielimy im zadania tak aby pod koniec kursu każda z osób mogła pochwalić się uczestnictwem w tworzeniu gry. Czym będzie gra i do jakiego stopnia powstanie to zależy od Ciebie i od innych członków Twojej grupy. Dla najlepszych grup przewidujemy niespodzianki i nagrody. Całość będą obserwować zaproszeni inwestorzy, którzy być może zdecydują sie na koniec sfinansować dalsze prace.
Jak wyglądały projekty stworzone przez kursantów DF z sezonu 2012-2013 możesz zobaczyć i przeczytać tutaj.
Jak będzie wyglądało zaliczenie zajęć?
Uczestnicy DF zostaną podzieleni na zespoły. Każdy z zespołów wybierze sobie projekt nad którym będzie pracował poza zajęciami w czasie całego kursu. Może to być gra albo projekt multimedialny. Pod koniec zajęć zorganizujemy dzień pokazów podczas którego uczestnicy będą prezentowali swój projekt publiczności. Dobrze żeby projekt był przemyślany, przygotowany a jego prezentacja przećwiczona.
Czy otrzymam jakiś dokument po zakończeniu zajęć.
Tak. Każda osoba, która ukończy zajęcia w DF otrzyma dokument w postaci dyplomu potwierdzający jej udział w kursie. Tak wyglądały dyplomy dla uczestników kursu DF w sezonie 2012-2013.
Czy bycie pracownikiem firmy z branży gier dyskwalifikuje mnie jako uczestnika kursu.
Nie. Można pracować w firmie tworzącej gry i uczestniczyć w kursie. Możesz pracować w każdej firmie jeśli nie koliduje Ci to z zajęciami w weekendy.
Płacę Wam za kurs – czy po zakończeniu zajęć na pewno dostanę pracę.
Nic nie obiecujemy. Sam fakt uczestnicwa w DF nic gwarantuje. Niemniej w DF dbamy o naszych kursantów. Od samego początku będziemy promowali wszystkich kursantów pokazując Wasze CV wszystkim chętnym i szukającym ludzi firmom. Być może dostaniesz propozycję zaraz po zapisaniu się na kurs a być może dopiero po samym kursie. Bardzo dużo zależy od Ciebie, twoich umiejętności i postępów w nauce.
Dlaczego Wasz kurs jest tak drogi?
Proponujemy sprawdzenie cen kursów na uczelniach prywatnych i wyższych. Według nas cena za kurs jest niska w porównaniu do efektów i zysków.
Kiedy kończą się zajęcia?
Zajęcia kończą się w czerwcu 2014 roku.
Gdzie się będą odbywać zajęcia?
Zajęcia będą się odbywać w Warszawie przy ul. Trębackiej 4 (zobacz mapkę)