O kursie

Digital Frontier jest płatnym, dziewięciomiesięcznym kursem weekendowym odbywającym się w Warszawie kierowanym do osób, które chcą pracować w branży gier komputerowych albo założyć własną firmę i tworzyć swoje gry.

Kurs kosztować będzie 650 pln netto (płatne co miesiąc albo w całości ze zniżką 15%)

Na kursie słuchacze poznają między innymi takie zagadnienia jak historia gier, prowadzenie projektu, promocja i sprzedaż, finansowanie, tworzenie poziomów, dźwięku i grafiki w grach.

Chcemy stworzyć kurs unikalny pod kątem merytorycznym (Dyrektorem Programowym DF jest Maciej Miąsik) jak i kadry wykładowców (zaprosiliśmy do współpracy najlepszych w Polsce ludzi z branży gamedevu), która będzie dzieliła się swoimi doświadczeniem ze słuchaczami.

Główne przesłanie towarzyszące DF to „uczyć w praktyce”. Uczestnicy po zakończeniu kursu będą gotowi do podjęcia pracy w wybranej firmie albo zaczną realizować własne projekty we własnych podmiotach.

DF jest odpowiedzią na kilka dużych problemów polskiej branży tworzenia gier – po pierwsze nie ma w niej wielu nowych osób, które można szybko zatrudnić. Po drugie zdobyta wiedza jest na tyle hermetyczna, że pojawia się mało nowych podmiotów, które realnie mogą konkurować z zagranicznymi firmami.

Jest też wspólnym tworzeniem ekosystemu w którym młodzi twórcy gier mają możliwość stworzyć swoje pierwsze projekty i uzyskać wsparcie inwestorów.

DF to miejsce w którym uczestnicy będą wykorzystywać swoją wiedzę w realizacji praktycznych projektów z szeroko rozumianą z branży gier: gry na PC, konsole, przeglądarkowe, mobilne, społecznościowe.

Dzięki DF będziesz mógł podjąć decyzję  – starać się o pracę w najlepszych polskich firmach tworzących gry albo przejąć stery swojej kariery i stworzyć własną firmę. Dla obu scieżek wyboru będziemy oferowali wsparcie – nasi wykładowcy będą mogli odpowiedzieć na pytania i pomóc w podjęciu decyzji. W czasie trwania kursu wszyscy jego uczestnicy będą musieli stworzyć prototyp gry, który będzie oceniany pod koniec trwania kursu przez specjalistów i inwestorów. Jeśli Wasz team zrobi fajną grę być może dostaniecie propozycję jej sfinansowania!

Bardzo liczymy na szeroką współpracę z firmami z branży, które mogą już pochwalić się międzynarodowymi sukcesami. Branża gier komputerowych ma przed sobą ogromną przyszłość szczególnie w Polsce – chcemy aktywnie ją współtworzyć.